Jednym z podstawowych jest oprocentowanie. Kiedy przed naszymi oczami jawi się sprecyzowana oferta kredytu gotówkowego to możemy dostrzec dwa parametry składowe. Pierwszym jest oprocentowanie nominalne natomiast kolejny to rzeczywista roczna stopa oprocentowania na która składa się całkowity koszt kredytu, czyli RRSO. Lecz to nie wszystko.

To z czym możemy się zapoznać to liczba rat, na które możemy rozłożyć nasze zobowiązanie. Niekiedy już na samym starcie mamy wyliczoną kwotę dzięki temu mamy orientacje jak będzie dany kredyt wpływa na nasze wydatki z miesiąca na miesiąc.

To co powinno rzucić się nam w oczy to również wymagania jakie bank stawania osobom ubiegającym się o kredyt. Na przykład jednym z najczęstszych jest wymaganie oświadczenia o zarobkach lub wymaganie poręczyciela. Warunki to również pozytywne aspekty, z których możemy skorzystać nawet w trakcie spłacania zobowiązania. Takie elementy jak dostępność wakacji kredytowych czy możliwość wcześniejszej spłaty to tylko niektóre o których warto wiedzieć.

Jak obniżyć koszty kredytu gotówkowego.

Chociaż wydaje się to nieprawdopodobne to jako kredytobiorca mamy znaczący i sprawczy wpływ na nasze oprocentowanie RRSO. Możemy zmniejszyć lub zwiększyć koszt danego kredytu. Zazwyczaj powinno nam zależeć na zmniejszeniu kosztów, ponieważ łatwiej będzie nam zakończyć transakcję kredytową i będzie to odczuwalne w miesięcznej spłacie. Zatem jak do tego doprowadzić. To co możemy zrobić to wyeliminować niepotrzebne elementy takie jak dodatkowe opłaty za uruchomienie dodatkowego konta bankowego bądź ubezpieczenie, które nie do końca będzie miało odzwierciedlenie w naszej sytuacji. Poza tym zawsze możemy negocjować warunki i procenty zwrotu i niewątpliwe trzeba się na to nastawić.