Musimy go oczywiście złożyć poprawnie. Zrobić to możemy, wykorzystując zazwyczaj jedną z dwóch możliwości. Pierwsza to dopełnienie tej formalności w czasie spotkania z przedstawicielem danej firmy pożyczkowej. Wtedy to wypełniamy formularz na papierze, a wnioskowana kwota wypłacana jest nam właściwie od razu w postaci gotówki. Druga droga to złożenie wniosku przez Internet. W tym wypadku nie wymaga się od nas osobistych spotkań z przedstawicielami firm pożyczkowych, ale musimy posiadać konto bankowe, na które w postaci przelewu wpływa nasza pożyczka. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku wypłata zobowiązania następuje w tempie ekspresowym, dlatego wybór konkretnej opcji złożenia wniosku nie ma większego znaczenia i zależy jedynie od naszego komfortu i osobistych preferencji.

Warunki spłat oraz koszty chwilówek

Po zaciągnięciu zobowiązania przychodzi oczywiście czas na spłatę jego rat. Chwilówki charakteryzuje zazwyczaj ich częstotliwość. Spłacamy je zazwyczaj cotygodniowo, a więc czterokrotnie w skali miesiąca. To może mieć znaczenie dla naszego domowego budżetu. Istotne są też koszty takich pożyczek, a są one niestety bardzo wysokie, ponieważ pożyczki ekspresowe są obudowane dużą ilością kosztów dodatkowych oraz okraszone bardzo wysokim oprocentowaniem. W konsekwencji oddajemy firmom pożyczkowym znacznie więcej niż od nich pożyczyliśmy.

Oczywistym jest, że decydując się na zaciągnięcie ekspresowej pożyczki, musimy mieć na uwadze wszystkie wady i zalety tego typu zobowiązania. Ostateczna decyzja powinna zależeć od naszej indywidualnej sytuacji finansowej, której również powinniśmy być świadomi. Każde zobowiązanie finansowe wiąże się z ryzykiem. W przypadku chwilówek jest ono zazwyczaj niewielkie, a jeśli podejmiemy je z pełną świadomością, decyzji o zaciągnięciu takiej pożyczki z pewnością nie będziemy potem żałować.